İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay Cüceleri Unuttu ! 

Karşıyaka Belediye Başkanlığı döneminde akondroplazi (cücelik) hastaları,  sadece cücelerin çalışacağı bir kafe açma sözü veren Dr. Cemil Tugay’ın bu sözü tutmasını bekliyor ! 

Karşıyaka Belediyesi Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın döneminde Türkiye’nin dört bir yanından gelen akondroplazi (cücelik) hastalarını Karşıyaka’da buluştu. Burada Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, o gün yaptığı konuşmada, “Akondroplazili bireylerin mücadelesine ortak olmak için harekete geçtiklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay,“Karşıyaka Belediyesi olarak büyük mağduriyete sahip, engelliliği bile çok geç tanınmış akondroplazili bireylere destek olmaya karar verdik. Taypark içinde bir kafe açacağız. Çalışanların hepsi akondraplazili olacak. Kafemiz her anlamda çok sempatik olacak. Özellikle çocukların çok seveceğini düşünüyoruz. Burada yeni açacağımız binicilik okulu ile de birbirini tamamlayan bir ünite olacağını düşünüyoruz” demişti. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Dr. Cemil Tugay, cücelere verdiği sözü unuttu

Tugay’ın Söz Verdiği Kafe Bir Türlü Açılmadı 

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) açıklama yayan İzmir Fark Yaratanlar Derneği Başkanı Mehmet Aksac, “Karşıyaka Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen etkinliğin ardından cücelerin çalışabileceği, sosyalleşerek hayata tutunacağı kafenin açılması için defalarca belediyeye gittik. Ancak Başkan Tugay’ın söz verdiği kafe açılmadı. Belediye yetkililerinden bu konuda bir açıklama alamadık” dedi. 

“Belediyenin Cebinden Tek Kuruş Çıkmayacaktı”

İzmir Fark Yaratanlar Derneği Başkan Yardımcısı Özlem Özkulak, dernek olarak kafenin kurulması için gereken sponsorları bile bulduklarını belirterek, “Aslında belediye bu iş için para harcamayacak, sadece yer verecekti. İŞ-KUR ile de görüşmüştük. İŞ-KUR da istihdam desteği sağlayacaktı. Ancak belediye yer vermeyince Cücelerin umudu olacak bu proje hayata geçirilemedi” dedi. 

Karşıyaka Belediyesi : “Aktif Bir Çalışma Yok” 

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na konuşan Karşıyaka Belediyesi yetkilileri ise, “Şu an cücelere kafe açılması noktasında aktif bir çalışma yok” şeklinde konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlıklı Haber Ajansı) 

 

Comments are closed.